Slovenskí hasiči si prevzali v Česku ocenenia za medzinárodnú pomoc

27. 6. 2012

Dnes, v stredu 27. júna 2012 sme si spolu s kolegami z iných zborov prevzali ako slovenskí hasiči ocenenia od námestníka ministra vnútra Českej republiky Jaroslava Hrušku a hajtmana Juhomoravského kraja Michala Haška za medzinárodnú výpomoc pri hasení rozsiahleho požiaru lesného porastu Hodonín – Bzenec v katastri obcí Bzenec, Strážnica a Ratiškovce.

cr1  cr11 

Medzi ocenenými bol aj prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý, ktorý českým kolegom neodkladne ponúkol dostupnú hasičskú techniku, ocenenia si prevzali hasiči z Hasičského a záchranného útvaru hl. m. SR Bratislavy, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Galante, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Skalici, zo Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Malackách a dobrovoľní hasiči z Dobrovoľného hasičského zboru Gbely, Obecného hasičského zboru Holíč a z Obecného hasičského zboru Radošovce a DHZ POLE.

img_1545img_1546   img_1547

Fotogalériu zo slávnosti nájdete tu

Pred necelým mesiacom pomáhalo viac ako tridsať slovenských hasičov likvidovať lesný požiar v Českej republike. Likvidácia lesného požiaru trvala niekoľko dní, pričom bolo nutné do hasebných prác zapojiť veľké množstvo profesionálnych a dobrovoľných hasičov.

Zdroj: HaZZ SR, HZS JmK ČR

Viac info o našom zásahu v ČR pri Bzenci nájdete tu.

Napísali o nás

deník.cz Díky, zaznělo směrem k těm, co hasili les u Bzence

firebrno.cz   Hejtman Jihomoravského kraje ocenil práci členů IZS v Bzenci

ceska-media.cz Hejtman Michal Hašek poděkoval členům integrovaného záchranného systému za profesionální zásah při požáru u Bzence

portál Jihomoravského kraje  Hejtman Michal Hašek poděkoval členům integrovaného záchranného systému za profesionální zásah při požáru u Bzence

požáry.cz    Hejtman Jihomoravského kraje ocenil práci členů IZS v Bzenci

denik.cz    Kraj ocení hasiče za zásah v lese u Bzence

Späť na Aktuality