Dobrovoľní hasiči boli ocenení za účasť na operácii na pomoc Českej republike

12. 6. 2012

26. mája 2012 bola o 13,00 hod. na operačnom stredisku Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave prijatá faxová správa z Hasičského záchranného zboru Juhomoravského kraja so žiadosťou o poskytnutie medzištátnej pomoci pri lesnom požiari v katastri obce Bzenec v lokalite Moravská Sahara (okres Hodonín), v ktorej požadovali poskytnutie pomoci s hasičskou technikou a jej obsluhou.

Okrem príslušníkov Hasičského a záchranného zboru sa tejto medzištátnej pomoci zúčastnili aj členovia Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR, ktorí reprezentovali Dobrovoľné hasičské zbory v Skalici, Gbeloch, Radošovciach, Holíči a DHZ POLE. Dnes nám a našim kolegom minister vnútra SR Robert Kaliňák odovzdal v zasadačke Domu Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR v Bratislave ako zasahujúcim dobrovoľným hasičským zborom Pamätnú medailu ministra vnútra SR III. stupňa.

Tím DHZ POLE má z tejto spatnej väzby naozaj radosť, lebo veríme, že sa aj takýmto spôsobom práca dobrovoľných hasičov a náš spoločný príspevok k bezpečnosti všetkých dostáva do povedomia verejnosti a dúfame, že to prinesie viac dobrovoľníkov, nové zdroje, rozvojové príležitosti a podporu pre činnosť aj tých najmenších dobrovoľných zborov na lokálnej úrovni..pretože nás tam vonku treba.

img-1297 img-1308 img-1402

Tlačová správa DPO SR (Dobrovoľná požiarna ochrana SR)

Minister vnútra SR Robert Kaliňák ocenil dobrovoľných hasičov

Napísali o nás:

požáry.cz Minister vnútra Slovenskej republiky ocenil dobrovoľných hasičov, ktorí pomáhali na Morave

server.sk (zdroj TASR) Dobrovoľní hasiči si zaslúžia podporu vlády

piestanskydennik.sk Minister vnútra ocenil dobrovoľných hasičov, ktorí pomáhali na Morave

Späť na Aktuality