Aktuality


Taktické cvičenie

Taktické cvičenie

V dňoch 26-27.5.2017 sme absolvovali taktické súčinnostné cvičenie s DHZ Dolné Dubové s cieľom precvičiť vyslobodzovanie uviaznutej techniky na vodnej hladine pomocou lanového navijáku vyslobodzovacieho pásového vozidla VPV.

viac

Výstava hasičskej techniky Šoporňa

Výstava hasičskej techniky Šoporňa

Dnes sme sa zúčastnili na výstave hasičskej techniky v Šoporni.

viac

Požiar stohu

Požiar stohu

Dnes, 8.5.2017, sme boli operačným strediskom OR HaZZ TT vyslaní k požiaru stohu slamy na okraji Trnavy. Po príjazde na miesto udalosti bol požiar odovzdaný veliteľom zásahu HaZZ Trnava, veliteľovi DHZ Pole a teraz vykonávame dozor a dohásame. Požiar budeme kontrolovať do ranných hodín.

viac

FIRECO 2017

FIRECO 2017

Všetkých pozdravujeme a zároveň pozývame na FIRECO pozrieť nielen náš stánok.

viac

Povodeň Demänovská dolina

Povodeň Demänovská dolina

Včera v noci vyrazila na základe požiadavky operačného strediska prezídia HaZZ jednotka DHZ Pole v počte 1+5 k povodni v okrese Liptovský Mikuláš (Demänovská
Dolina)
Technika: PTS-10 na ťahači Volvo, BVP VPV ťahané MANom, Hummer H2 a Hummer H3T.
Situácia je už pokojnejšia, prognóza priaznivá.

viac

Požiar skládky

Požiar skládky

26.3. sme boli krátko po obede povolaný pomocť pri požiari skládky v Trnave. Vyrazili sme s Tatrou 815 8X8 CAS a Hummer H3T, posádka 3 + 2. Podľa informácií z novín bolo na mieste okolo 50 hasičov. Hasenie znepríjemňoval vietor, hasili sme celú noc.


viac

2% 2016

2% 2016

Blíži sa čas daňových priznaní. Ak by ste nás chceli podporiť, môžete cez 2%. 

ĎAKUJEME! 

viac

Šťastné a veselé Vianoce a všetko naj do roku 2017!

Šťastné a veselé Vianoce a všetko naj do roku 2017!

 Šťastné a veselé Vianoce a všetko naj do roku 2017!

viac

Požiar skládky

Požiar skládky

V piatok nás o 13:30 KOS povolal asistovať pri požiari skládky v Trnave. Po príjazde na miesto sme začali s dopĺňaním vody do cisterien HaZZ a po vyprázdnení sme sa vrátili na základňu doplniť vodu. 

viac

Stanovisko predsedu DHZ POLE k medializovaným informáciám

Stanovisko predsedu DHZ POLE k medializovaným informáciám

Ako predseda a zároveň veliteľ DHZ POLE (ďalej len "zbor") sa dôrazne ohradzujem voči akýmkoľvek tvrdeniam, ktoré by čo i len náznakom vzbudzovali dojem, že doterajšie pôsobenie zboru je možné spájať s pochybnými alebo netransparentnými aktivitami.

Od založenia zboru v roku 2010 kráčame po komplikovanej a náročnej ceste predovšetkým pre naše špecifické zameranie v oblasti špeciálnej vyslobodzovacej techniky, ktorá so sebou ruka v ruke prináša aj mimoriadne nároky na čas, technické znalosti, výcvik a školenia, no a v neposlednom rade na finančné zabezpečenie celej prevádzky zboru.

Väčšinu našej zásahovej techniky sme si opravili, zrekonštruovali a tak aj záchránili pred zošrotovaním. K dnešnému dňu zbor disponuje 10 kusmi špeciálnej pásovej techniky, 10 kusmi ťažkej kolesovej techniky a viac ako 10 kusmi ostatnej kolesovej techniky pripravenej pomáhať, čo vzhľadom na počet ako aj špecifickosť zamerania zboru predstavuje unikát nielen u nás doma, ale aj v zahraničí.

Jedným dychom dodávam, že technika sama - bez ohľadu na tisíce hodín strávených pri jej záchrane, oprave a prestavbe z vojenskej na záchranársku - je menej dôležitá ako ľudia a ich potenciál. Naši členovia a spolupracovníci sú tou najväčšou hodnotou, ktorú náš zbor má a bez nich by bolo všetko vynaložené úsilie nepoužiteľné na účel, ktorý všetkým dobrovoľným hasičom už viac ako 150 rokov stelesňuje..

viac

1